Nominowani do tytułu Człowiek Roku z UŁ

Dr Monika Kopytowska, dr hab. Marcin Gołaszewski z Wydziału Filologicznego oraz doktoranci UŁ Tomasz Grzywaczewski (WPiA) i Michał Pietrakiewicz (WZ) znaleźli się wśród nominowanych w plebiscycie Człowiek Roku 2018 mającym za zadanie wyłonienie osób, które w minionym roku wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Kandydatów do wyróżnienia nominuje redakcyjna kapituła Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego pod przewodnictwem redaktora naczelnego.

 

Dr Monika Kopytowska otrzymała nominację w kategorii "Samorządność i społeczność lokalna" za wejście do grupy laureatów ogólnopolskiego plebiscytu "Gwiazdy Internacjonalizacji" fundacji Perspektywy i ulepszanie oferty kształcenia dla obcokrajowców na Uniwersytecie Łódzkim. W tej samej kategorii nominowany został dr. hab. Marcin Gołaszewski za wysoki (10 858 głosów) wynik w wyborach do Rady Miejskiej w Łodzi i objęcie stanowiska przewodniczącego rady, choć w wyborach był debiutantem. W kategorii "Kultura" kapituła wyróżniła podróżnika i doktoranta UŁ Tomasza Grzywaczewskiego za książkę "Granicę marzeń. O państwach nieuznawanych" i inspirujące wyprawy. W kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" nominowany został Michał Pietrakiewicz za aktywność w akcji Szlachetna Paczka oraz prowadzenie Akademii Przyszłości w woj. łódzkim.

List

Głosowanie potrwa do 7 lutego i jest prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostaną wybrani osobno w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach oraz w każdym powiecie województwa łódzkiego. Laureaci w każdej kategorii zdobędą tytuły Człowieka Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Człowieka Roku 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy. Głosowanie w finale rozpocznie się we wtorek, 12 lutego i potrwa do środy, 27 lutego.

Zachęcamy do oddawania głosów na naszych kandydatów.

Więcej informacji: https://dzienniklodzki.pl/kto-zasluguje-na-tytul-czlowieka-roku-2018-glosowanie/ar/13759215

 

Redakcja Centrum Promocji UŁ