Nominacja dla książki dr. Piotra Kręzla

Z radością informujemy, że w gronie autorów nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego znalazły się dwie książki opublikowane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, w tym monografia "Etnos serbski. Czasy patriarchy Arsenija IV Jovanovicia Šakabenty (1726–1748)", której autorem jest dr Piotr Kręzel, badacz i wykładowca z Katedry Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, członek Centrum Ceraneum UŁ.

Nagroda jest przyznawana za publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności. Organizatorem nagrody jest Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie oraz Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wręczenie tegorocznych nagród odbędzie się 13 grudnia w Krakowie.

dr Piotr Kręzel

Serdecznie gratulujemy Panu Doktorowi, Wydawnictwu UŁ oraz wszystkim nominowanym Autorom!