Noc z filologią

dla licealistów zainteresowanych humanistyką

 

8 stycznia 2016 r. (piątek) w godz. 16:00-20:00 na Wydziale Filologicznym UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173 odbędzie się "Noc z filologią", czyli akcja, która ma na celu zachęcić licealistów z Łodzi i z województwa łódzkiego do studiowania na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Akcję przygotowali studenci III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalizacją public relations, dzięki czemu licealiści będą mogli poznać doświadczenia studenckie i relacje na temat studiów filologicznych z pierwszej ręki. W trakcie "Nocy z filologią" można będzie nie tylko zapoznać się z interesującymi kierunkami studiów i porozmawiać z wykładowcami, ale również wziąć udział w pokazach filmowych w sali kinowej i wygrać gadżety w konkursie. Nietypowa forma promocji ma na celu zachęcenie wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą humanistyką do podjęcia studiów na Wydziale Filologicznym, na którym na licealistów czekają nie tylko filologie, ale też dziennikarstwo, studia kulturoznawcze, lingwistyka dla biznesu czy translatoryka MATIS (MA in Translation and Interpreting Studies). Maturzyści, którzy zdecydują się studiować na Wydziale Filologicznym mogą wybrać tak popularne specjalizacje studiów jak twórcze pisanie, nowe media czy lingwistyka.

- "Noc z filologią" pokazuje, że teorię można wcielać w życiową praktykę, ponieważ studenci organizują tę akcję w ramach zajęć "Organizacja eventu i pracy z mediami" - informuje dr Katarzyna Burska, opiekunka akcji - Nie chcę zdradzać wszystkich tajemnic, ale na licealistów czeka konkurs z niespodziankami, w ramach którego będą wędrować po naszym budynku i poznawać funkcjonowanie studiów. Każdy z 11 instytutów, które wchodzą w skład Wydziału Filologicznego zaprezentuje też swoje propozycje dla zainteresowanych studiowaniem maturzystów. Będą o nich opowiadać zarówno wykładowcy, jak i koła naukowe. "Noc z filologią" to też niepowtarzalna szansa, żeby maturzyści dowiedzieli się o studiowaniu od swoich starszych kolegów, studentów.