Kolejny numer studenckiego pisma „ItaliAMO”

Studenckie Koło Naukowe ItaliAMO z Zakładu Italianistyki UŁ opublikowało nowy, szesnasty już numer polsko-włoskiego czasopisma popularnonaukowego „ItaliAMO”. Periodyk skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych językiem włoskim i kulturą Włoch. W tym wydaniu czytelnicy znajdą między innymi opowiadanie, recenzje literackie, relacje z podróży, ciekawostki historyczne oraz wywiad z Salvatorem Cascio, sycylijskim aktorem znanym z nagrodzonego Oscarem filmu Cinema Paradiso. Życzymy miłej lektury!

>>>Przeczytaj najnowszy numer

Redaktor naczelny: Katarzyna Kowalik
Zastępca redaktora naczelnego: Justyna Groblińska
Dział korekty: Justyna Groblińska, Katarzyna Kowalik, Dominika Kobylska, Aleksandra Makowska-Ferenc, Christian Gasperi
Autorzy tekstów: dott. Ilario Cola, Lodovico Marmoross, Christian Gasperi, Dominika Kobylska, Justyna Groblińska, Marta Dryjańska, Weronika Kursa, Joanna Frask, Magdalena Wielgus, Małgorzata Dzieduszyńska, Anna Głowacka, Zbigniew Fiedorczuk, Izabela Kruczkowska, Lidia Tomaszewska, Marta Mazur, Katarzyna Kowalik
Pomoc w tłumaczeniu: Katarzyna Muszyńska, Zbigniew Fiedorczuk, Justyna Groblińska, Dominika Kobylska
Opracowanie graficzne: Katarzyna Dudka
Autor zdjęcia na okładce: Jan Grobliński
Konsultacja historyczna: Jakub Kubka
Korekta tekstów w języku włoskim: prof. Elisabetta Tronconi, dott. Ilario Cola, dott. Michele Feliziani, Christian Gasperi, Valeria Orsogna, Francesca Pompeo, Giulia Valletti, Rosalba Satalino, Matteo Di Silvestro, Alessandro Mariotti, Gianluca Vecchione.

Za pomoc w opublikowaniu czasopisma bardzo dziękujemy: Panu Rektorowi Tomaszowi Cieślakowi, Panu Dziekanowi Arturowi Gałkowskiemu, Pani Profesor Anicie Staroń, Pani Elżbiecie Młynarczyk-Dżereń, Pani Magdalenie Nowakowskiej-Wójcik z Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Aleksandrze Sowińskiej.

SIECI SPOŁECZNOŚCIOWE