"Kilka refleksji na temat wolności słowa" - projekt edukacyjny pod patronatem Wydziału Filologicznego UŁ

Wydział Filologiczny UŁ objął patronatem projekt edukacyjny pt. "Moje spojrzenie na wolność słowa". Projekt jest organizowany przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance oraz dr Annę Wiśniewską-Grabarczyk z Zakładu Literatury Polskiej XX i XXI w.

Cieszę się, że zaproszono mnie do współtworzenia tego świetnego wydarzenia, a nawet wydarzeń, gdyż projekt jest wieloetapowy. Przez kilka dni będziemy rozmawiać o tym, czym jest dla młodych ludzi wolność słowa, by ostatniego dnia spotkać się i spróbować podsumować nasze rozważania. W projekcie biorą udział uczniowie i nauczyciele szkół średnich oraz pracownicy Muzeum - mówi dr Wiśniewska-Grabarczyk.

Projekt edukacyjny "Moje spojrzenie na wolność słowa" zakłada realizację trzech spotkań z młodzieżą w celu rozważenia znaczenia wolności słowa. Na pierwszym spotkaniu uczniowie zostaną wprowadzeni w założenia projektu i poznają podstawowe informacje na temat zagadnienia wolności słowa. Na drugim spotkaniu przy użyciu metody World Café uczniowie poprowadzą między sobą rozmowy na temat głównego zagadnienia projektu. Ostatnim elementem będzie omówienie danych pozyskanych w ramach metody World Café i wykład dr Anny Wiśniewskiej-Grabarczyk na temat zagrożeń wolności słowa.

Plakat