Humanista na łódzkim rynku pracy – debata pracodawców

"Coraz mniej humanizmu, a coraz więcej techniki i technicznie rozumianej ekonomii. Coraz mniej myślenia, coraz więcej liczenia. Jest tendencja, żeby doceniać to, co skuteczne ad hoc, pragmatyczne, utylitarne, użyteczne, a spychać na margines wszystko to, co uczyniło nas ludźmi." - wskazywał Tadeusz Gadacz. 12 grudnia na Wydziale Filologicznym UŁ podczas debaty "Humanista na łódzkim rynku pracy" porozmawiamy o możliwościach pracy dla humanistów.

Zapraszamy o godz. 10.00 na Wydział Filologiczny UŁ do auli A5 (ul. Pomorska 171/173).

Wydarzenie będzie miało formę panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli łódzkich pracodawców zajmujących się zawodowo rekrutacją i pozyskiwaniem nowych pracowników. Przedmiotem dyskusji będzie szeroko rozumiany HR, a uczestnicy debaty opowiedzą m.in. o swoich doświadczeniach związanych z procesem rekrutacji.

- Dla studentów to niepowtarzalna szansa, by spotkać rekruterów z wiodących łódzkich firm, zadać im nurtujące pytania, poznać doświadczenia i usłyszeć cenne wskazówki dotyczące procesu rekrutacji od osób, które na co dzień przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne w łódzkich firmach - mówi dr Agnieszka Stawikowska-Marcinkowska, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy z biznesem i pracodawcami.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów stawiających swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej lub borykających się z decyzją o podjęciu zatrudnienia. Udział w debacie może stanowić jednak również ciekawe doświadczenie dla samych pracodawców. - To świetna okazja do promocji marki oraz zmierzenia się z rekrutacyjnymi oczekiwaniami studentów - przyznaje Joanna Maras z firmy CERI International, jedna z organizatorek akcji.

Pomysłodawcy debaty mają nadzieję, że wydarzenie będzie dobrym uzupełnieniem działań edukacyjnych podejmowanych na uczelni. - Często słyszy się głosy, że rozmowa kwalifikacyjna dla kogoś, kto bierze w niej udział po raz pierwszy, stanowi ogromne stres i wyzwanie. Poprzez takie akcje chcemy pokazać, że tak naprawdę nie ma czego się obawiać, o ile jest się na taką rozmowę dobrze przygotowanym. Liczymy, że poprzez tego typu akcje nasi studenci nabędą praktyczną wiedzę, która ułatwi im pomyślne przejście przez proces rekrutacji - podsumowuje dr Stawikowska-Marcinkowska.

Debata będzie miała charakter otwarty - organizatorzy zapraszają na wydarzenie wszystkich zainteresowanych proponowaną tematyką.

Materiał źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji