Filologia zaprasza maturzystów! (i nie tylko)

W jaki sposób powstają napisy filmowe? Co wiedzą o nas Facebook oraz Google? Jak wykorzystać techniki zapamiętywania do skutecznej nauki? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskają uczestnicy Dnia Otwartego, który już trzeci rok z rzędu organizowany jest na Wydziale Filologicznym UŁ. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 8 marca w budynku przy ul. Pomorskiej 171/173. Trwają zapisy - trzeba się śpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona!

 

To nie targi, u nas na luzie...

Gry komputerowe to od dawna przedmiot zainteresowań Wydziału Filologicznego (fot. M. Andrzejewski, UŁ)Gry komputerowe to od dawna przedmiot zainteresowań Wydziału Filologicznego (fot. M. Andrzejewski, UŁ)

Wydarzenie, adresowane do wszystkich zainteresowanych nauką języków obcych, kulturoznawstwem i dziennikarstwem, wykracza poza standardową formułę targów edukacyjnych. Oprócz tradycyjnych stoisk informacyjnych przedstawiciele wszystkich kierunków z oferty Wydziału przygotowali aż 44 propozycje tematycznych warsztatów.

Wśród nich dominują zajęcia praktyczne. Uczniowie, którzy zdecydują się na udział w imprezie, będą mogli poznać zasady pozycjonowania stron internetowych, nagrać własną sondę radiową, a nawet przejść badanie słuchu przeprowadzane przez studentów logopedii z audiologią. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że zależy im, by kandydaci na studia uzyskali informacje z pierwszej ręki o interesujących ich kierunkach.

- Podczas Dnia Otwartego przy stoiskach informacyjnych będzie można w swobodnej atmosferze porozmawiać z wykładowcami oraz studentami. Wysłanie maila czy też kontakt telefoniczny nigdy nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz, dlatego warto wykorzystać tę możliwość i podpytać dyżurujące osoby o wszystkie nurtujące kwestie związane z rekrutacją i samym studiowaniem - podkreśla dr Karolina Kołodziej, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy ze szkołami.

Takie rzeczy tylko na Filologii! (fot. M. Andrzejewski, UŁ)Takie rzeczy tylko na Filologii! (fot. M. Andrzejewski, UŁ)

Jak się zapisywać?

Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wcześniejsze wysłanie formularza rejestracyjnego na stronie www.filolog.uni.lodz.pl/dzienotwarty.Na tej samej witrynie można znaleźć wszystkie informacje organizacyjne dotyczące zapisów.Przyjmowane są zarówno grupowe deklaracje uczestnictwa od nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, jak i zgłoszenia indywidualne. Rejestracja na wydarzenie prowadzona będzie do 8 lutego.

Nauka na Filologii to między innymi nowoczesny sprzęt i sale (fot. M. Andrzejewski, UŁ)Nauka na Filologii to między innymi nowoczesny sprzęt i sale (fot. M. Andrzejewski, UŁ)


Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

 

Redakcja: Centrum Promocji UŁ