Dyktando z Tomaszem Zimochem

15 grudnia 2015 r. (wtorek) o godz. 15:15 na Wydziale Filologicznym UŁprzy ul. Pomorskiej 171/173, w sali A1...

...rozpocznie się "Dyktando zimowe"zorganizowane przez Koło Naukowe Językoznawców, działające przy KatedrzeWspółczesnego Języka Polskiego oraz przez Koło "wKoło Języka" z KatedryHistorii Języka Polskiego. To już druga edycja dyktanda zorganizowana naWydziale Filologicznym. Wszyscy chętni - mile widziani.Tekst dyktanda przeczyta Tomasz Zimoch, dziennikarz i komentator sportowyzwiązany z Polskim Radiem i znany z żywiołowego stylu komentowania,absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Tomasz Zimoch ukończył naUniwersytecie Łódzkim Wydział Prawa i Administracji.Dyktando skierowane jest zarówno do studentów i pracowników UniwersytetuŁódzkiego, jak i do wszystkich łodzian, którzy chcą sprawdzić znajomośćpolskiej ortografii i interpunkcji. Nie obowiązuje lista zgłoszeń, anilimit osób, a dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.- W ubiegłym roku w dyktandzie wzięło udział 60 osób - informuje drKatarzyna Burska z Katedry Współczesnego Języka Polskiego UniwersytetuŁódzkiego. - Mamy nadzieję, że w tym roku uczestników będzie więcej,dyktando jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich łodzian, więc zachęcamydo sprawdzenia swoich umiejętności. W ubiegłym roku najlepsza wśródpracowników okazała się pani pracująca w sekretariacie wydziału, a wśródstudentów wygrała osoba studiująca filologię włoską, więc poloniści majągodną konkurencję. Dyktando to nie tylko dobra forma zabawy, ale i okazja,by łodzianie i studenci innych wydziałów zobaczyli nowy budynek WydziałuFilologicznego - dodaje dr Burska.