Dyktando Mikołajkowe 2022

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 06 grudnia 2022 (wtorek) 17:00 - 18:30

Zawiłości języka polskiego są Ci niestraszne? Czujesz się mistrzem ortografii i królem interpunkcji? Nadarza się świetna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności! Weź udział w VII edycji Dyktanda Mikołajkowego!

Konkurs o tytuł mistrza ortografii na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Po dwuletniej przerwie zapraszamy wszystkich miłośników języka polskiego do stanięcia w ortograficzne szranki. Spotykamy się już 6 grudnia o godz. 17:00 na Wydziale Filologicznym UŁ (ul. Pomorska 171/173) w auli A3.

Do przyjęcia roli lektora mamy w zwyczaju zapraszać osobistości ze świata mediów i kultury (wydarzenie uświetniali m.in. komentator sportowy Tomasz Zimoch, dziennikarka Magdalena Michalak czy aktor i lektor filmowy Radosław Popłonikowski). Nie inaczej będzie w tym roku! Tekst – przygotowany przez członków i opiekunów Koła Naukowego Językoznawców działającego przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego UŁ oraz Koła Naukowego „wKoło Języka” działającego przy Zakładzie Historii Języka Polskiego UŁ – odczyta aktor Teatru Powszechnego w Łodzi Andrzej Jakubas.

Jaki temat przewodni będzie miało tegoroczne Dyktando Mikołajkowe? Przekona się o tym każdy miłośnik języka polskiego, który przyjdzie 6 grudnia o godz. 17:00 do auli A3 na Wydziale Filologicznym UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173.

Na zwycięzców, wyłonionych w trzech kategoriach: student UŁ, pracownik UŁ oraz osoba niezwiązana z uczelnią, czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz sponsorów. Ich grono dotychczas zasilili: Coffee Point, FilMil, Restauracja Nitka, Uzdrowisko Termalne Uniejów, Vera Sport, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, ZOO Borysew.

Spędźmy te mikołajki wspólnie! Zapraszamy!

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 06 grudnia 2022 (wtorek) 17:00 - 18:30

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB