Dyktando mikołajkowe 2018

Wszystkich miłośników języka polskiego, żądnych dobrej zabawy podczas zmagania się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji, zapraszamy do wzięcia udziału w piątej już edycji dyktanda mikołajkowego. Poprzednie boje z poprawną polszczyzną gromadziły co roku około stu śmiałków, którzy nie bali się wziąć w dłoń długopisów, by napisać teksty odczytywane przez Tomasza Boruszczaka, Tomasza Zimocha, Mirosława Henkego i Pawła Śpiechowicza. Tym razem swojego głosu użyczy znana chociażby z prowadzenia "Łódzkich Wiadomości Dnia" dziennikarka TVP3 Łódź Magdalena Michalak. Zapraszamy do zmagań 6 grudnia na Wydział Filologiczny UŁ.

Tekst, ułożony przez członków i opiekunów Koła Naukowego Językoznawców działającego przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego UŁ i Koła Naukowego "wKoło Języka" działającego przy Zakładzie Historii Języka Polskiego UŁ, będzie mikołajkowym prezentem dla wszystkich, którzy mają w sobie odrobinę odwagi i przyjdą 6 grudnia o godz. 17:00 do auli A3 na Wydziale Filologicznym UŁ przy ulicy Pomorskiej 171/173 w Łodzi.

Dotychczas mieliśmy okazję zapoznać się z listem do Świętego Mikołaja, poczytać fragmenty "Przeglądu Zimowego", odbyć podróż po Polsce kończącą się w Łodzi Fabrycznej, a także przespacerować się ulicami miasta włókniarzy. Co tym razem będzie motywem przewodnim? Przekonamy się już w mikołajki!

Jak co roku przewidziano atrakcyjne nagrody dla laureatów w trzech kategoriach: student UŁ, pracownik UŁ, osoba niezwiązana z uczelnią.

Patroni medialni wydarzenia: TVP3 Łódź, Młodzi w Łodzi, Radio Łódź, TuŁódź, Radio Żak.

Materiał źródłowy: Wydział filologiczny UŁ