Doktorantka UŁ nominowana do Nagrody im. W. Gombrowicza

Anna Wiśniewska-Grabarczyk, doktorantka Wydziału Filologicznego z Zakładu Literatury Polskiej XX i XXI w. UŁ, znalazła się w gronie nominowanych do IV edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść pt. Porzeczkowy Josef.

Jak przyznaje nominowana autorka, książka to opowieść o jej babci, po części zakotwiczona w realiach PRL-u, jednak wątki auto- i biograficzne stanowią tylko jeden z wymiarów narracji.

 

Nagroda przyznawana jest za debiut napisany prozą artystyczną. Spośród 69 pozycji wybrano pięć nominowanych książek. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 września podczas festiwalu "Opętani Literaturą".

W skład kapituły Nagrody weszli: przewodniczący kapituły, krytyk i historyk literatury, znawca twórczości Gombrowicza prof. Jerzy Jarzębski, prof. Ewa Graczyk, prof. Józef Olejniczak, dr hab. Anna Kałuża, krytyk literacka i dziennikarka "Polityki" Justyna Sobolewska, redaktor naczelna portalu kulturalnego dwutygodnik.com Zofia Król oraz pisarz Zbigniew Kruszyński. Sekretarzem Kapituły jest Tomasz Tyczyński.

Tytuł był współfinansowany przez Wydział Filologiczny UŁ.

Serdecznie gratulujemy nominacji!