Dlaczego dyskryminacja jest passé? Warsztaty

Miejsce wydarzenia: Franciszkańska 1/5, 91-433 Łódź
Czas: 24 czerwca 2024 (poniedziałek) 18:00 - 20:00

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie fotograficznej DYWERS, która znalazła się w Programie Miasto Fotofestiwalu, jest warsztat kontekstowy „Dlaczego dyskryminacja jest passé, czyli o wartości różnorodności”, który poprowadzi dr Agata Rudnicka (Uniwersytet Łódzki). Zapraszamy 24 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 do Galerii Wozownia 1/5 przy Pałacu Biedermanna.

Celem warsztatu jest omówienie idei różnorodności. Punktem wyjścia do rozmów o znaczeniu zarządzania różnorodnością będzie dyskryminacja i uprzedzenia – zjawiska ciągle obecne w przestrzeni publicznej. Na wydarzenie obowiązują zapisy (szczegóły na końcu aktualności).

Osoby uczestniczące poznają też ideę ukrytych uprzedzeń jako mechanizmów utrudniających tworzenie różnorodnego i inkluzywnego otoczenia. Wynikiem spotkania będzie zrozumienie negatywnych skutków dyskryminacji oraz korzyści z budowania różnorodnych przestrzeni prywatnych i zawodowych. 

Tematy, jakie pojawią się w czasie spotkania to m.in.: 

 • moje postawy życiowe a podejście do drugiego człowieka, 
 • stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja, 
 • ukryte uprzedzenia 
 • jak wyjść poza schematy i utarte ścieżki myślenia 
 • zarządzanie różnorodnością – by wszystkim żyło się lepiej 

CZAS, MIEJSCE, ZAPISY

 • data: 24 czerwca 2024 r. (poniedziałek) godz. 18.00–20.00
 • miejsce: Uniwersytecka Galeria Wozownia przy Pałacu Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5 w Łodzi
 • liczba miejsc: 15
 • wiek uczestników: 18+
 • język: polski
 • wydarzenie bezpłatne
 • LINK DO ZAPISÓWhttps://forms.office.com/e/2UXJpHirET?origin=lprLink

O PROWADZĄCEJ

Agata Rudnicka – Od prawie dwóch dekad zaangażowana w działania na rzecz promocji i upowszechniania społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Związana z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Polskim Instytutem Praw Człowieka i Biznesu. Współpracuje z przedsiębiorstwami i instytucjami otoczenia biznesu na rzecz zrównoważonej transformacji. Ekspertka programu Climate Leadership Centrum UNEP/Grid-Warszawa i koordynatorka Zespołu ds. Due Diligence w programie Governance Compass UN Global Compact Network Poland. Edukatorka, trenerka, mediatorka i pasjonatka nowoczesnych metod nauczania. Przeprowadziła ok. 10000 godzin zajęć wykładowych, ćwiczeń, szkoleń i warsztatów. Szczególnie bliskimi tematami są dla niej zrównoważone modele biznesu, łańcuchy wartości oraz społeczna odpowiedzialność uczelni. W swojej pracy badawczej i popularyzatorskiej stara się pokazywać różne możliwości włączania ESG w działania strategiczne za pośrednictwem różnorodnych koncepcji i podejść jak etyka biznesu, GOZ, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie różnorodnością itp.. Zwraca szczególną uwagę na tematykę praw człowieka w biznesie jako niedoreprezentowanego obszaru w dyskusjach o zrównoważonej transformacji społeczno-gospodarczej. 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Franciszkańska 1/5, 91-433 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 24 czerwca 2024 (poniedziałek) 18:00 - 20:00