Death Cafe, czyli rozmowy o śmierci na EkSocu

Miejsce wydarzenia: POW 3/5, 90-255 Łódź
Czas: 12 czerwca 2024 (środa) 13:00 - 15:00

Być może zdarza Ci się myśleć o przemijaniu, ale nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że współcześnie zagubiliśmy umiejętność doceniania tego, co w życiu ważne? Albo po prostu chcesz spotkać inne osoby, które też myślą o śmierci i nie boją się o niej rozmawiać? Jeśli tak, już 12 czerwca 2024 o 13.00 zapraszamy Cię na Death Cafe. Spotkanie odbędzie się w sali F12. Na spotkanie zapraszamy osoby studiujące na Uniwersytecie Łódzkim.

Zapraszamy Cię do udziału w wydziałowym Death Cafe, czyli moderowanej przestrzeni, w której znajdziesz ludzi, z którymi będzie możliwa rozmowa o śmierci, żałobie, stracie, życiu oraz tym, co dla Ciebie ważne. To przestrzeń wolna od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniem. To nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Death Cafe jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. To również nie jest grupa wsparcia lub terapia — udział w Death Cafe nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu psychologicznego lub w świeżej żałobie.

W Death Cafe łączy nas świadomość, że wszyscy jesteśmy śmiertelni — to nas łączy. Nie uciekniemy od tego tematu. Dlatego w przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni spotykamy się, by rozmawiać, poszerzać własną perspektywę na sprawy życia i śmierci. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Cię do aktywnego udziału.

Przestrzeń dialogi o śmierci moderuje Łucja Lange, wykładowczyni, psycholożka zwierząt, fototerapeutka wspierająca osoby w żałobie, tanatolożka zajmująca się różnymi nieuznawanymi społecznie stratami, członkini Instytutu Dobrej Śmierci.

Formularz do zapisów

___

Interesuje Cię idea Death Cafe, ale nadal nie wiesz, co to jest? Przeczytaj

Więcej o Death Cafe

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: POW 3/5, 90-255 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 12 czerwca 2024 (środa) 13:00 - 15:00

  • ND
  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB