Birety znowu pofrunęły w górę. Kolejna Gala Absolwentów za nami (relacja foto+wideo)

3 grudnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowana została kolejna Gala Absolwentów. Tym razem głównymi bohaterami uroczystości były osoby, które ukończyły studia magisterskie w roku akademickim 2021/2022.

W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy wydarzenia z rąk Pani Dziekan prof. Joanny Jabłkowskiej oraz Pana Prorektora UŁ prof. Łukasza Boguckiego odebrali dyplomy ukończenia studiów. Podczas Gali wręczono również Medale za Chlubne Studia, które trafiły do najlepszych absolwentów studiów licencjackich oraz magisterskich.

Gala

Są Państwo rocznikiem, który mało zaznał życia studenckiego, o którym opowiadamy na początku studiów. Musieli Państwo włożyć dużo wysiłku w naukę zdalną z uwagi na pandemię. To był zapewne dla Państwa uciążliwy czas. Dlatego życzę Państwu, by podobne "niespodzianki", które powodują niestabilność i niepewność, nigdy się już w Państwa życiu nie powtórzyły - powiedziała do zgromadzonych prof. Joanna Jabłkowska.

Gala

Absolwentki podczas Gali
Najbardziej wyczekiwanym momentem Gali było zbiorowe podrzucenie biretów. Nic w tym jednak dziwnego, wszak przesąd głosi, że im wyżej poszybuje w górę wyrzucony biret, tym wyższych lotów będzie przyszła kariera zawodowa absolwenta. Doskonale wiedzieli o tym uczestnicy naszej Gali, którzy z przejęciem obserwowali tor lotu swojego nakrycia głowy.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy powodzenia i wielu sukcesów na drodze zawodowej. Mamy nadzieję, że z sentymentem będziecie wspominać grudniową uroczystość, jak również czas studiów na naszym Wydziale!


ZOBACZ PEŁNĄ FOTORELACJĘ Z GRUDNIOWEJ GALI ABSOLWENTÓW