Ambasador Francji z wizytą na Filologicznym

W czwartek 31 października nasz Wydział odwiedził Ambasador Francji pan Frédéric Billet. Ambasadorowi towarzyszyli m. in. Konsul Honorowa Francji w Łodzi pani Alicja Bień, Christophe Paoli, attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej oraz Benoît Gress, przedstawiciel działu ekonomicznego Ambasady.

Goście spotkali się z panią dziekan Joanną Jabłkowską, panią dyrektor Instytutu Romanistyki Anitą Staroń i panem doktorem Łukaszem Szkopińskim. Studentów – w ten wolny od zajęć dzień – reprezentowała przewodnicząca Koła Naukowego Romanistów Eliza Sasin.

Podczas spotkania przedstawiono profile działalności Instytutu, zarówno w sferze naukowo-dydaktycznej, jak i organizacyjnej (liczne działania promocyjne IR na zewnątrz, współpraca ze środowiskiem frankofońskim w Łodzi i w regionie, akcje popularyzujące naukę języka francuskiego). Omówiono możliwości współpracy i wsparcia ze strony Ambasady Francji. Poruszono również problem kontaktu środowisk biznesowych i naukowych, w celu zwiększenia zasięgu i skuteczności podejmowanych działań.

Pan Ambasador nie wykluczył kolejnych odwiedzin na naszej uczelni, tym razem z wykładem dla studentów.

Wizyta w Łodzi była pierwszą, jaką Frédéric Billet odbył od czasu objęcia przez niego funkcji trzy tygodnie temu.