UŁ komentuje: Świat Wiedźmina cz. 2

Polscy fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego od wielu miesięcy żyją informacją, że Netflix wyprodukuje serial na podstawie sagi o Wiedźminie. Pisarz ma współpracować z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. Przez gąszcz barwnych postaci i pasjonującą historię o Białym Wilku z Rivii przeprowadzi nas, po raz kolejny, znawczyni tematu - dr Natalia Lemann z Katedry Teorii Literatury (Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego), badaczka literatury fantastycznej i fantasy, miłośniczka prozy Andrzeja Sapkowskiego.

 

Świat Wiedźmina, część druga (video - Komentarz UŁ):

 

 

UŁ w Empiku o Wiedźminie

W piątek (25.01), o godzinie 18:00 w Empiku w Manufakturze, dr Natalia Lemann opowiadać będzie o świecie Wiedźmina i jego ciekawostkach. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Lodz_20190125_Lemann_PWUL_TVpoziom.jpg

UŁ komentuje: Świat Wiedźmina cz. 1UŁ komentuje: Świat Wiedźmina cz. 1

 

 

 


Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

materiał: dr Natalia Lemannredakcja: Centrum Promocji UŁ