WYDARZENIE ODWOŁANE: Spotkanie z reżyserem Januszem Zaorskim

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 16 grudnia 2022 (piątek) 15:15 - 16:45

Z przykrością informujemy, że spotkanie z Januszem Zaorskim zostało odwołane z powodów niezależnych od organizatora. O nowym terminie spotkania poinformujemy niebawem.

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem Januszem Zaorskim – absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wielokrotnie nagradzanym w Polsce i za granicą, twórcą m.in. filmów fabularnych „Jezioro Bodeńskie”, „Baryton”, „Dziecinne pytania”, „Piłkarski poker” i „Szczęśliwego Nowego Yorku”. Wydarzenie odbędzie się w Auli A3 (Wydział Filologiczny).

Zaorski

Spotkanie z reżyserem poprzedzi projekcja wielokrotnie nagradzanego filmu „Matka królów” (1982), która odbędzie się 9 grudnia (piątek), godz. 15:15, również w Auli A3. Film jest jednym z najważniejszych „półkowników”, zatrzymany przez cenzurę na pięć lat i rozpowszechniany tylko w jednej kopii, otrzymał Złote Lwy na festiwalu w Gdyni i Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

Prelekcję przed filmem poprowadzi Filip Grzędowski, student Wydziału Filologicznego UŁ.

Wydarzenie jest zorganizowane w ramach fakultetu – planowanie i organizacja wydarzeń filmowych, pod opieką mgr Anny Michalskiej.

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 16 grudnia 2022 (piątek) 15:15 - 16:45