Maraton Pisania Listów Amnesty International na Uniwersytecie Łódzkim

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 14 grudnia 2022 (środa) 10:00 - 16:00

Interesujesz się tym, co dzieje się wokół Ciebie? Jesteś wrażliwy na ludzką krzywdę? Chcesz pomóc osobie, której podobnie, jak Tobie zależy na losach naszego świata? To jest akcja dla Ciebie! Razem z Dziennikarskim Kołem Naukowym po raz kolejny bierzemy udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. Przyłącz się do nas i pomóż osobom z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane. Stanowisko maratonowe znajdziecie na parterze Wydziału Filologicznego, przy Auli A1.

Czym właściwie jest Maraton Pisania Listów?

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.

W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okażmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości!

źródło: https://maraton.amnesty.org.pl/

W jaki sposób wysłać list, pomóc, wziąć udział w wydarzeniu?

Wysyłka listu jest bardzo prosta. Nie potrzebujecie ani koperty, ani znaczka - wysyłką wszystkich apeli zajmą się studentki i studenci z DKNu. Wystarczy, że wrzucicie swoje listy do skrzynki. Możecie napisać własny apel do władz albo skorzystać z gotowego wzoru do przepisania. Przedstawiciele Koła będą na Was czekać na Wydziale Filologicznym. Zapewniają papier i wszystkie potrzebne materiały.

Napisz listy i wygraj gadżety uniwersyteckie!

W ramach tegorocznego Maratonu Pisania Listów Dziennikarskie Koło Naukowe przygotowało konkurs dla osób, które napiszą najwięcej listów i dostarczą je organizatorom na stoisko maratonowe.

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 14 grudnia 2022 (środa) 10:00 - 16:00