UPS nowym członkiem Rady Biznesu i Pracodawców WF UŁ

Firma UPS dołączyła do grona firm skupionych w Radzie Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ.

Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca przyniesie wiele korzyści dla studentów, jak również naszego nowego partnera. Trzymamy kciuki za realizację wspólnych projektów w przyszłości!

O nowym członku:

Od początków działalności firmy w Seattle w stanie Waszyngton, kiedy UPS oferowało usługi kurierów rowerowych, aż po dzień dzisiejszy, gdy firma osiągnęła pozycję wartej miliardy dolarów globalnej korporacji, zespół stawia sobie niezmiennie jeden cel – wspieranie rozwoju handlu na całym świecie. UPS jest największą na świecie firmą kurierską i globalnym liderem w dziedzinie wyspecjalizowanych usług transportowych i logistycznych.

Jest to zasługą przede wszystkim sprawnego zespołu pracowników wspieranych innowacyjną technologią. Nie można też zapominać o najbardziej innowacyjnej na skalę światową infrastrukturze obsługi przesyłek i najnowocześniejszych rozwiązaniach dotyczących łańcucha dostaw. Realizując swoją misję firma stara się dbać również o środowisko.

Zaangażowanie w nowe technologie oznacza wykorzystywanie odpowiednich narzędzi przy każdym zadaniu, na przykład używanie podręcznego urządzenia gromadzącego informacje o dostawach (DIAD) do cyfrowego śledzenia wszystkich przesyłek dostarczanych przez pracowników UPS. Dzięki ponad 97 000 urządzeń DIAD zbierających i przesyłających dane o dostawach przesyłek wzrasta wydajność pracowników, zadowolenie klientów oraz przychody firmy. UPS wydaje ponad miliard dolarów rocznie na technologię informacyjną, dzięki czemu może zapewniać klientom najlepszą usługę śledzenia przesyłek i najdokładniejsze informacje dystrybucyjne. Od aplikacji dla smartfonów i strony internetowej obsługującej średnio 26,2 miliona zapytań dotyczących śledzenia przesyłek po innowacyjne centrum wsparcia i zasobów Worldship, z którego korzysta ponad 598 000 klientów.

Kolejnym przykładem zaangażowania w innowacyjność jest centrum przeładunkowe UPS w Strykowie. Jest to największy tego typu projekt w historii UPS zrealizowany w Europie Środkowo-Wschodniej o wielkości 12 800 metrów kwadratowych, czyli powierzchnią odpowiada dwóm boiskom piłkarskim. Centrum przeładunkowe daje możliwość sortowania przesyłek z wydajnością 15 000 paczek na godzinę, posiada 70 stanowisk załadunkowych oraz rozładunkowych dla ciężarówek, a także 125 miejsc parkingowych i załadunkowych dla samochodów dostawczych. Do centrum trafiają przesyłki przewożone tirami, ale także samolotami, lądującymi na warszawskim Okęciu, które przylecą do Polski m. in. z Niemiec, a nawet z odległych Chin. Stanowi to świadectwo tego, jak daleko można zajść dzięki innowacyjnemu myśleniu i doskonałemu zespołowi. Ale to nie wszystko. Linia usług wykorzystywanych przez klientów nieustannie wpływa na sposób prowadzenia działalności na całym świecie. To właśnie logistyka. To właśnie UPS.

UPS w bardzo krótkim czasie zapewnił pracownikom biurowym opcję pracy zdalnej i poczucie bezpieczeństwa w tak nietypowej sytuacji.

Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, klientów oraz dostawców przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów obsługi klienta jest najwyższym priorytetem w trakcie pandemii Covid-19.