Debata

10 kwietnia na Wydziale Filologicznym zorganizowana została debata pracodawców pt. „Kobieta na łódzkim rynku pracy”.

W dyskusji wzięło udział 9 kobiet reprezentujących różne branże. W gronie rozmówców znalazły się: Anita Ciesielska (HR Manager w firmie Aflofarm), Agnieszka Cytacka (fotograficzka, stypendystka Prezydent Miasta Łodzi), prof. Marta Dynel (Instytut Anglistyki UŁ), Katarzyna Filipowicz (dyrektor zarządzająca Porsche Centrum Łódź), Beata Gamrowska (ilustratorka, graficzka, copywriterka, właścicielka Beatarysuje), Justyna Jedlińska (członek zarządu Linkleaders), Maria Piasecka-Kufel (dyrektor działu marketingu i rozwoju biznesu w firmie Bifix), Dominika Szeleszczyk (właścicielka firmy Germanicus) oraz Paulina Wieczorkiewicz (HR Director w BFF Polska S.A.). Debatę poprowadziła Bożena Ziemniewicz, ekonomistka, trener, coach, polityk, samorządowiec, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego, działaczka samorządu gospodarczego.

Prelegentki dyskutowały m.in. o zmieniającej się sytuacji kobiet na przestrzeni ostatnich 30 lat, wadach i zaletach istniejących form zatrudnienia oraz różnych podejściach do budowania kariery zawodowej.

Jest nam niezmiernie miło, że Wydział Filologiczny po raz kolejny stał się miejscem dyskusji na temat istotnych kwestii dotyczących rynku pracy. Cieszy fakt, że udało się nam w jednym czasie zgromadzić tyle kobiet dysponujących różnymi doświadczeniami zawodowymi. Różnorodne punkty widzenia i opinie ukazane podczas debaty były cennymi wskazówkami dla naszych studentów, którzy planują swoją karierę zawodową w Łodzi

– mówi dr Agnieszka Stawikowska-Marcinkowska, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy z biznesem i pracodawcami, jedna z organizatorek wydarzenia.

Debata spotkała się z uznaniem ze strony łódzkich polityków. Patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej dr hab. Marcin Gołaszewski.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA