Debata

12 grudnia na Wydziale Filologicznym odbyła się debata pracodawców pt. „Humanista na łódzkim rynku pracy”.

Zgromadzeni w Auli Rady Wydziału mogli wysłuchać interesujących dyskusji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie rekrutacji w łódzkich firmach. Rozmawiano m.in. o tym, jakie pozytywne cechy wyróżniają humanistę, jak powinno wyglądać CV i list motywacyjny, jakie są najczęściej popełniane błędy podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz co ma decydujący wpływ na powodzenie podczas procesu rekrutacji.

Cieszymy się, że debata spotkała się z tak dużym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców, jak i studiującej u nas młodzieży. Dyskusja, która rozgorzała w trakcie debaty oraz liczne pytanie zadawane przez studentów, pokazują, że podobne wydarzenia są potrzebne. Już dziś mogę zapewnić, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie organizowane na naszym Wydziale – powiedziała dr Agnieszka Stawikowska-Marcinkowska, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy z biznesem i pracodawcami.

W debacie wzięli udział przedstawiciele firm CERI International, BFF Group, British Centre, CAPITA, Clariant oraz Germanicus. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za merytoryczną dyskusje i doskonałe przygotowanie. Szczególne podziękowania składamy firmie CERI International, która była głównym pomysłodawcą tego wydarzenia.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA